Презентація он-лайн платформи неформальної освіти

21 березня 2017 року Українська асоціація міст, що навчаються у співробітництві з БО «Соціальний фонд» та ГО «Міжнародний центр неформальної освіти» за підтримки Німецького представництва DVV International на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти організували воркшоп громадянської активності: «Неформальна освіта в Україні: доступність і добровільність». Під час якого відбулася презентація он-лайн платформи неформальної освіти learnlifelong.net та обговорювались практичні інструменти визначення споживачів послуг у сфері неформальної освіти на місцевому рівні й виклики, з якими зустрічаються регіональні провайдери неформальної освіти. До заходу долучилося 42 регіональних провайдери у сфері неформальної освіти Запорізької області.

Розпочався захід з вітального слова директора ЗОІППО Тетяни Гура, яка зазначила, що «неперервна освіта – є запорукою гармонійного розвитку особистості і її особливістю є відсутність будь-яких меж – формальних і неформальних».

Під час вступного слова голова Української асоціації міст, що навчаються, Сергій Прийма зауважив, що значний поштовх для популяризації цінності освіти дорослих у нашому регіоні дали Міжнародні дні освіти дорослих в Запорізькій області у 2016 р.

Презентувала он-лайн платформу неформальної освіти в Україні Лариса Москаленко, голова Міжнародного центру неформальної освіти та авторка ідеї платформи. Вона зазначила, що головною її метою є інформування українського населення щодо освітніх заходів, які реалізуються в Україні,  задля створення умов для всебічної реалізації потенціалу особистості і підвищення її соціальної, громадянської активності та відповідальності. Діяльність платформи орієнтована на різні вікові та професійні групи українців, які бажають отримувати нові знання і навички (від 14 років) та провайдерів освітніх програм, що реалізують освітню діяльність в Україні. Під час презентації учасники ознайомилися з можливостями платформи, її функціоналом, а також обговорили переваги, які отримують провайдери освітніх послуг після реєстрації на платформі й користувачі освітніх послуг.

В другій частині воркшопу учасники обговорювали виклики, з якими зіштовхуються провайдери освітніх послуг у Запорізькому регіоні. Серед найбільш гостріших питань – критерії у сфері неформальної освіти, її політичне та суспільне визнання, а також налагодження ефективної синергії між  представниками формальної та неформальної освіти.

Залиште коментар