Підвищення рівня обізнаності населення міста та району з питань фінансової грамотності – запорука економічної спроможності громади

15 червня 2017 року о 14:00  в Центрі надання адміністративних послуг відбувся круглий стіл «Керування особистими фінансами як усвідомлений крок на шляху до власного успіху», проведення якого ініціювала громадська організація «Українська асоціація міст, що навчаються». Метою круглого столу було обговорення проблем формування фінансової грамотності серед осіб з різних категорій уразливих верств населення.

Як зазначив голова ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» Сергій Прийма, підвищення рівня фінансової грамотності є важливим напрямком зміцнення громади, ощадної поведінки як основи макроекономічної стабільності. Фінансова грамотність – це знання і навички, що необхідні сучасній людині для комфортного життя у світі фінансів.

Учасники круглого столу ділились власним досвідом роботи з підвищення рівня фінансової грамотності серед цільової аудиторії та окреслили ряд питань, на які варто звертати увагу при подальшій роботі. Так, заступник начальника управління фінансів Мелітопольської міської ради Ірина Іванова зазначила, що необхідно приймати програми, котрі б передбачали комплекс заходів із інформування населення щодо фінансових засад функціонування міста.

Жвава дискусія створилася під час обговорення питання організації роботи в напрямку формування фінансової грамотності з родинами, дітьми та молоддю, які опинились в складних життєвих обставинах. Начальник відділу соціальної роботи Мелітопольського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Дєєва розповіла про досвід роботи відділу у цьому напрямку, зокрема про школу відповідального батьківства, де з окремими сім’ями проводять заняття з фінансової грамотності.

Не дивлячись на значну роботу, котра проводиться з підопічними Мелітопольської державної установи виконання покарань № 144, в питаннях фінансової грамотності вони майже не обізнані, зауважила начальник відділення соціально-психологічної служби Наталя Селезень.

Начальник Служби у справах дітей Мелітопольської міської ради Наталя Тарасова наголосила, що найменш сформоване поняття фінансової грамотності в дітей, які знаходяться на державному утриманні.

Про важливість формування фінансової грамотності як серед молоді, так і дорослого населення в напрямку раціонального використання фінансів й доцільності використання платіжних карток зазначила головний спеціаліст відділу з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Вікторія Опришко.

Важливість фінансової грамотності незайнятого населення в контексті культури сплати податків та нелегальної зайнятості стало ключовою ідеєю виступу директора Мелітопольського міського центру зайнятості Олександра Темних.

Начальник Мелітопольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Світлана Христова розповіла про особливості пенсійної реформи та наголосила, що пенсійну культуру потрібно формувати з дитинства, щоб по досягненню пенсійного віку наступала «золота, а не дощова осінь».

Головний спеціаліст управління молоді та спорту Мелітопольської міської ради Тетяна Несват зауважила, що питання фінансової грамотності молоді сьогодні повинні стати пріоритетними для держави.

Результатом роботи круглого столу стало визначення основних напрямків підвищення рівня фінансової грамотності й особливості роботи з вразливими категоріями населення. Домовленості учасників про подальшу співпрацю лягли в основу підписаних меморандумів між громадською організацією «Українська асоціація міст, що навчаються» та установами й організаціями, представники який прийняли участь в роботі круглого столу.

Круглий стіл поклав початок втіленню проекту «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг», який є частиною регіонального проекту «Відповідальні фінанси» і створений за дорученням Міністерства з економічної співпраці та розвитку Німеччини, що реалізується Громадською організацією «Українська асоціація міст, що навчаються» за підтримки Представництва німецької неурядової організації «Шпаркассенштіфтунг фюр інтернаціонале Коопераціон е.В.» в Україні – Savings Banks Foundation for International Cooperation» (SBFIC).

Залиште коментар