Мелітополь ділиться досвідом реалізації концепції “Місто, що навчається” у Білорусі

Глобальна мережа ЮНЕСКО міст, що навчаються вже об’єднує 200 міст в усьому світі. Вони обмінюються знаннями, діляться ідеями і переймають один у одного досвід розвитку доступної якісної освіти для людей будь-якого віку.

Перспективи білоруських міст стати частиною Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються, а також роль освіти у формуванні креативної економіки регіонів обговорили на міжнародній конференції «Місто, що навчається для креативної економіки», що пройшла 5-6 жовтня 2017 року в Інституті менеджменту та бізнес-технологій Білоруського державного університету (м. Мінськ) в рамках Тижнів сталого розвитку.

У конференції взяли участь представники профільних міністерств, органів влади Вітебська і Гомеля, бізнесу, державних і комерційних установ освіти, міжнародних агентств і громадських організацій.

В ході конференції білоруські та міжнародні експерти представили доповіді про розвиток креативної економіки і досвід впровадження концепції “Місто, що навчається”. Координатор Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються пан Санг Лі розповів про використання потенціалу міських та сільських спільнот у розвитку міст, що навчаються; керівник програм у галузі середньої шкільної освіти і ліквідації неписьменності Народного університету м. Гельзенкірхен (Німеччина) Олена Альбертовська представила досвід м. Гельзенкірхен як міста, що навчається, де освіта і участь є стратегіями розвитку соціального простору; менеджер кластера “Культурна і креативна економіка” адміністрації м. Регенсбург (Німеччина) Себастіан Кнопп розповів про створення кластера, а також про стратегії, бачення та проекти, що реалізуються в м. Регенсбург протягом 2015-2017 рр.

Досвід побудови української мережі міст, що навчаються і реалізації концепції “Місто, що навчається” у Мелітополі представили голова ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» Сергій Прийма та заступник Мелітопольського міського голови Світлана Бойко.

Голова Асоціації бізнес-освіти, директор Інституту бізнесу і менеджменту технологій Білоруського державного університету (м. Мінськ) Володимир Володимирович Апанасовіч розповів про місце економіки знань в розвитку білоруського підприємництва та ролі бізнес-освіти в розвитку креативної економіки в Білорусі.

Можливості адаптації та застосування кращого досвіду зарубіжних колег, а також самі концепції «місто, що навчається» і «креативна економіка» учасники конференції обговорили в межах Всесвітнього кафе. Результатом обговорення стали питання до експертів, відповіді на які допоможуть реалізувати вищеназвані концепції в білоруських умовах. Діалог з експертами проходив у формі панельної дискусії, після якої обговорення було продовжено в рамках воркшопів для регіональних груп «Ідеї та пропозиції для мого міста» на прикладі Вітебська та Гомеля. Результатом конференції стали розроблені плани дій по впровадженню концепції «місто, що навчається для креативної економіки» у Вітебську і Гомелі.

Міжнародна конференція «Місто, що навчається для креативної економіки» є частиною однойменної програми, реалізованої Представництвом Німецької асоціації народних університетів в Республіці Білорусь у співпраці з Асоціацією додаткової освіти і освіти, Асоціацією бізнес-освіти і просвітницька установа «Соціальні інтервенції». Програма реалізується в 2017-2018 рр. в двох пілотних містах – Вітебську і Гомелі – і спрямована на сприяння реалізації обласних стратегій сталого розвитку на 2016-2025 рр. за допомогою розвитку міжсекторної співпраці, а також просування ідей креативної економіки і концепції «Місто, що навчається» серед представників місцевої влади, установ освіти, бізнесу та громадянського суспільства.

Залиште коментар