У селі Терпіння тепер знають, що ж таке децентралізація

14 жовтня під час святкування дня села Терпіння ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» разом з Мелітопольською центральною районною бібліотекою організували консультаційний пункт «Запитай про децентралізацію у бібліотекаря». Під час якого, знайомили мешканців села з новими можливостями для утворених територіальних громад в процесі децентралізації.

Люди активно цікавилися питаннями децентралізації та виявляли бажання поспілкуватися про важливі питання об’єднання територіальних громад, а серед наших відвідувачів були і зовсім юні учні шкіл та училищ, працівники закладів культури та освіти, сільради, директор місцевого Будинку культури Менсувутов Е.Е., колеги-бібліотекарі, активні пенсіонери, голова Терпіннівської сільської ради Овсяннікова Н.В. та навіть старійшина районного козацтва Хохлов Г.О. Усі бажаючі одержали наочні матеріали стосовно структури та повноваження органів об’єднаної територіальної громади, в яких  змістовно розписані вимоги до голови ОТГ, депутатів від кожної громади, яка об’єдналася, старости, ради та її виконавчого комітету, відділів, служб та управління та практичні екосумки з лого «Моя громада – мій добробут».

Це був перший захід на Мелітопольщині в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів  IREX/Україна   за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

До речі, цей проект, працює ще у 24 областях України, за підтримки Офісів реформ в регіональних відділеннях АМУ, у складі чотирьох галузевих консультантів: з бюджетних питань, з юридичних питань, з питань комунікацій, з питань місцевого економічного розвитку.

Мета проекту – підвищити  рівень обізнаності жителів регіону щодо позитивних змін та результатів  реформи децентралізації, роз’яснити суть реформи та заохотити до об’єднання й співпраці усі зацікавлені сторони: місцеву владу, громадські організації, бізнес, медіа та активних громадян.

Наступні заходи в межах реалізації цього проекту на Мелітопольщині відбуться:

27 жовтня – Консультаційний пункт «Запитай про децентралізацію у бібліотекаря»

17 листопадаГра «Світ Громад»

8 грудня – Жива бібліотека «Моя громада – мій добробут» 

Залиште коментар