Українську мережу міст, що навчаються створено у Мелітополі

27 жовтня 2017 року у Мелітополі відбувся Форум «Міста, що навчаються: нові можливості для розвитку громади», який ініціювала громадська організація  «Українська асоціація міст, що навчаються» за підтримки Мелітопольської міської ради. Захід пройшов під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

Форум розпочався брифінгом для ЗМІ в Центрі надання адміністративних послуг. У брифінгу взяли участь представники органів місцевого самоврядування українських міст, які в якості свого пріоритету обрали розвиток освіти упродовж життя, а саме Запоріжжя, Енергодару, Мелітополя, Нікополя, Новояворівська, Павлограда та Токмака. Органи державної влади представляла директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Тетяна Озерова.

Під час брифінгу була презентована концепція «Місто, що навчається», розкриті практичні аспекти її реалізації та презентовано конкретні результати, що їх досягли міста на шляху побудову системи навчання упродовж життя.

З метою координації діяльності українських міст щодо реалізації стратегії «Місто, що навчається» влада та громадськість Мелітополя виступила з ініціативою створення Української мережі міст, що навчаються, Декларацію про створення якої було підписано під час роботи Форуму.

Заходи Форуму продовжилися пленарним засіданням в сесійній залі Мелітопольської міської ради, на яке окрім представників з інших українських міст було запрошено освітянську спільноту Мелітополя, представників управлінь та відділів освіти, культури, молоді та спорту, служби зайнятості, національно-культурних товариств міста, широке коло зацікавлених громадян.

На початку пленарного засідання, модератором якого виступила заступник Мелітопольського міського голови Світлана  Бойко, з вітальним словом до всіх присутніх звернувся Мелітопольський міський голова Сергій Мінько та директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Тетяна Озерова.

На пленарному засіданні з доповідями виступили: заступник Мелітопольського міського голови Світлана  Бойко «Мелітополь – місто, що навчається: на шляху розвитку людського потенціалу через навчання упродовж життя»; заступник Нікопольського міського голови Ольга Коник «Місто Нікополь – історична унікальність, інноваційний розвиток і освіта дорослих упродовж життя»; заступник начальника управління освіти міста Павлоград Наталя Томчук «Навчання впродовж життя – ефективний інструмент розвитку громади м. Павлоград»; секретар Новояворівської міської ради Іванна Попик «Картування громади як інструмент впровадження політики «Місто, що навчається»; голова ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» Сергій Прийма «Українська мережа міст, що навчаються: синергія успіху».

Навчальні сесії Форуму відбувалися в конференц-залі Таврійського державного агротехнологічного університету, де було розглянуто ключові характеристики міста, що навчається, основні принципи побудови міста, що навчається, а також представники міст, які зацікавились членством у Глобальній мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються, отримали корисні практичні поради щодо практики підготовки заявки щодо вступу до неї.

Модератором сесії «Практика підготовки заявки щодо вступу до Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються» виступив Сергій Дорошенко – начальник управління міжнародного співробітництва і розвитку міста Нікопольської міської ради, другої сесії «Ключові характеристики міста, що навчається: інструмент активізації та моніторингу прогресу» – голова ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» Сергій Прийма, а третю навчальну сесію «Основні принципи побудови міста, що навчається: від теорії до практики», яку провели голова та заступник голови ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» Прийма Сергій та Іванова Наталя було побудовано за методикою World cafe. Участь в її роботі окрім представників міст, що підписали Декларацію про створення Української мережі міст, що навчаються, взяли зацікавлені представники закладів науки, освіти, культури, медицини, громадських організацій міста Мелітополя.

 Напрацювання учасників Форуму стануть основою для розробки Планів заходів з впровадження концепції «Місто, що навчається» в містах-учасниках Української мережі міст, що навчаються, а також підписання Резолюції Форуму «Міста, що навчаються: нові можливості для розвитку громади».

 

Залиште коментар