Вміння керувати власними фінансами – одна з важливих життєвих навичок

31 жовтня 2017 року в Мелітопольському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Громадська організація «Українська асоціація міст, що навчаються» для представників сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, багатодітних сімей, прийомних батьків, батьків – вихователів, тимчасово переміщених осіб провела тренінг з фінансової грамотності.

І не випадково, що саме батьківська громадськість стала аудиторією цього тренінгу. Бо сім’я – перше і основне середовище дитини, де вона пізнає соціальні норми, набуває соціальних навичок. Дуже важливо в роботі з батьками  проводити заходи на підвищення батьківської компетентності. А вмінння керувати фінансами одна із навичок, яку повинні сформувати батьки.

Учасниками цього тренінгу стали жінки, для яких питання, що їх порушували тренери, були дуже актуальними та цікавими. На початку тренінгу під час знайомства в невимушеній атмосфері жінки ділилися власним досвідом у керуванні фінансами, вчилися правилами заощаджування та ведення сімейного бюджету, вчилися розбиратися у різновидах депозитних програм та способах нарахування відсотків на депозит, намагалися розрахувати ефективну відсоткову ставку за кредитом та аналізували різні схеми погашення кредитних зобов’язань.

Сьогодні батьки починають розуміти, що для того, щоб створити умови для розвитку дитини, треба бути компетентними батьками. А масовий характер батьківства визначає доцільність окремого виділення освіти батьків, як особливої сфери освіти дорослих.

Особливу вдячність Громадська організація «Українська асоціація міст, що навчаються» висловлює директору Мелітопольського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяні Шевченко та начальнику відділу соціальної роботи  Тетяні Дєєвій за допомогу в організації тренінгу.

Тренінг відбувся в рамках проекту «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг», який є частиною регіонального проекту «Відповідальні фінанси» і створений за дорученням Міністерства з економічної співпраці та розвитку Німеччини, що реалізується Громадською організацією «Українська асоціація міст, що навчаються» за підтримки Представництва німецької неурядової організації «Шпаркассенштіфтунг фюр інтернаціонале Коопераціон е.В.» в Україні – Savings Banks Foundation for International Cooperation» (SBFIC).

Подібні тренінги проходитимуть у м. Мелітополь для різних категорій вразливих верств населення упродовж червня 2017 року – лютого 2018 року.

 

Залиште коментар