Масштабний освітній свято-ярмарок відбувся!

28-29 жовтня вперше в Мелітополі відбувся масштабний освітній захід – Свято-ярмарок тренінгів і майстер-класів особистісного та професійного  розвитку для дорослих як приклад практичної реалізації концепції “Місто, що навчається”.

Проведення Свята-ярмарку стало можливим завдяки перемозі проекту ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» в конкурсі соціально-культурних проектів громадських організацій Мелітопольської міської ради, за підтримки Таврійського державного агротехнологічного університету та відділу культури Мелітопольської міської ради.

Мета заходу полягала в формуванні громадської думки жителів Мелітополя щодо цінності освіти дорослих і освіти упродовж всього життя. Одним із завдань Свята-ярмарку було закріплення за Мелітополем статусу міста, що навчається, та формування його позитивного іміджу на всеукраїнському та міжнародному рівні, оскільки цей захід проходив  в рамках Форуму «Міста, що навчаються: нові можливості для розвитку громади», який розпочав свою роботу 27 жовтня.

Відкриття Свята-ярмарку відбулося 28 жовтня о 9.30 на центральному майданчику ТДАТУ, який зібрав небайдужих до свого особистого розвитку мелітопольців. До всіх присутніх з вітальними словами звернулися заступник міського голови Світлана Бойко, проректор з науково-педагогічної роботи ТДАТУ Ломейко Олександжр Петрович, Аніщенко Олена Валеріївна, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу андрагогіки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України, секретар Новояворівської міської ради Іванна Попик (Львівська обл.), голова ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» Сергій Прийма.

Протягом двох днів Свята-ярмарку не лише всі охочі мелітопольці, а й гості з інших українських міст, що визнали серед пріоритетів свого розвитку забезпечення вільного доступу городян до освіти впродовж всього життя, могли відвідати 52 активності (тренінги та майстер-класи, ділові ігри тощо), які проводили 29 тренерів із Мелітополя, Запоріжжя та Києва. Тематика навчальних заходів була доволі різноманітною: питання психології особистості, правила та труднощі побудови команди, вміння розв’язання конфліктів, секрети успішної самопрезентації, основи методики навчання дорослих, надання першої медичної допомоги, особливості використання української символіки, майстерність та творчість у створенні предметів інтер’єру з природних матеріалів, основи перукарського мистецтва та багато інших.

Протягом всього заходу директор Дитячої художньої школи майстерний художник-графік Рустем Абдурахманов на великому паперовому полотні у сучасній техніці скрайбінгу зобразив асоціативні образи всіх проведених освітніх активностей і цей твір став справжньою окрасою багатьох світлин Свята.

В цілому навчальні сесії відвідало 327 мешканців та гостей міста, віком від 3 до 78 років.

Наприкінці кожного дня для всіх учасників освітніх заходів проводився розіграш лотереї, який додав відчуття святковості та невимушеності фіналу такого насправді серйозного освітнього проекту.

Залиште коментар