Представники міст–членів Української мережі міст, що навчаються вивчали німецький досвід реалізації концепції «Learning Cities»

У період з 13 по 19 листопада 2017 року представники міст – членів Української мережі міст, що навчаються відвідали м. Гельзенкіршен (Німеччина).

У складі делегації були Нікопольський міський голова Андрій Фісак та голова ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» Сергій Прийма, представники громадських організацій України і Республіки Білорусь.

Навчальна поїздка пройшла в рамках реалізації україно-білоруської програми «Міста, що навчаються для креативної економіки» та була іційована Представництвом Німецької асоціації народних університетів (dvv international) в Україні, Білорусі та Молдові. Мета навчальної поїздки до м. Гельзенкіршен  – першого в Німеччині  міста- члена Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються – полягала в ознайомленні з практичним досвідом реалізації концепції «Місто, що навчається».

Представники муніципалітету, освітніх і культурних установ м. Гельзенкіршена охоче ділилися з учасниками  україно-білоруської делегації особливостями консолідації зусиль органів місцевого самоврядування, громадськості, науковців та освітян в забезпеченні кращого доступу мешканців міста до сучасної неформальної освіти.

Корисними і змістовими були зустрічі з німецькими колегами з  Народного університету м. Гельзенкіршен – міського центру освіти дорослих.  Вивчення досвіду підготовки й організації освітніх програм для різних категорій дорослого населення дозволило окреслити нові перспективи реалізації концепції «Місто, що навчається» у м. Мелітополі.

Варто згадати, що українські міста Мелітополь і Нікополь є членами Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються. І саме очільники Мелітополя і Нікополя, а також Токмака і Новояворівська  у жовтні 2017 року підписали Декларацію про утворення Української мережі міст, що навчаються. Ще низка міст розглядають членство в Українській мережі в якості можливості для скоординованої реалізації концепції «Освіта упродовж життя».

Залиште коментар