Вчитись керувати власними фінансами необхідно з дитинства

29 листопада 2017 року Громадська організація «Українська асоціація міст, що навчаються» для учнів Мелітопольської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат провела тренінг з фінансової грамотності.

Адміністрація школи із зацікавленістю відгукнулась на пропозицію провести тренінг для учнів-старшокласників, адже вчитися керувати фінансами необхідно ще з дитячих років. Попри очікування тренерів щодо невеликого досвіду в управлінні фінансами у представників юнацтва, на початку тренінгу під час знайомства виявилось, що сучасні підлітки вже доволі обізнані у сфері фінансової грамотності і майже всі мають практичний досвід в зароблянні та витрачанні грошей. Також діти мали доволі непогані знання щодо принципів ощадливого використання фінансів, особливостей складання сімейного бюджету, окремих банківських послуг та трохи чули про пенсійну реформу.

Особливу зацікавленість учнів викликало виконання групових практичних вправ щодо складання бюджету родини, на прикладах яких потім було розібрано нюанси ощадливого та ефективного використання інструментів фінансового управління особистими фінансами. Цікавими виявилися шляхи побудови схеми сімейних бюджетів від молодого покоління – жодного разу до того дорослі учасники тренінгів не виявляли таких креативних підходів, яких застосували юні учні.

Взагалі тренінг видався дуже динамічним, навчання було веселим, а атмосфера невимушеною. Велика дяка від Громадської організації «Українська асоціація міст, що навчаються» заступнику директора з виховної роботи Мелітопольської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат Аліпі Людмилі Анатоліївні та класному керівнику Дубонос Зої Євгеніївні за безпосередню участь та допомогу в організації тренінгу.

Тренінг відбувся в рамках проекту «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг», який є частиною регіонального проекту «Відповідальні фінанси» і створений за дорученням Міністерства з економічної співпраці та розвитку Німеччини, що реалізується Громадською організацією «Українська асоціація міст, що навчаються» за підтримки Представництва німецької неурядової організації «Шпаркассенштіфтунг фюр інтернаціонале Коопераціон е.В.» в Україні – Savings Banks Foundation for International Cooperation» (SBFIC).

Наступні подібні тренінги проходитимуть у м. Мелітополь в грудні цього року для учнів системи професійно-технічної освіти.

Залиште коментар