Що для кожного з нас «Моє місце»? Шукаймо відповіді в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї

8 грудня в Мелітопольському краєзнавчому музеї відбулась церемонія закриття пересувної освітньої виставки «Моє місце», на яку запросили педагогічну громадськість, учнівство, постійних партнерів музею, громадські організації. Українську асоціацію міст, що навчаться представляла заступник голови Наталя Іванова.

З 28 листопада до 8 грудня 2017 року ця виставка розповідала історії людей, які були вимушені покинути свої домівки в анексованому Криму та в зоні військових дій у Луганській та Донецькій областях і перебратися до Києва, Хмельницького, Луцька, Миколаєва, Сєвєродонецька. Це історії людей, які організовували волонтерські та громадські ініціативи в ході чотирьох хвиль переселення в Києві, Хмельницькому та населених пунктах прифронтової зони. Це історії тих, кого на пряму не торкнулися анексія Криму та війна, але хто проявляє солідарність з перших днів весни 2014 року допомагаючи тим, хто цього потребує. Один зі стендів виставки присвячений гарній людині, цікавій особистості – директорові Представництва DVV International в Україні Олегу Смірнову, з яким наша організація співпрацює в декількох освітніх проектах. Спільними для наших організацій є лобіювання та просування прав людей на освіту і навчання впродовж усього життя.

Ця виставка – частина проекту «Моє місце – інтеграційні заходи для дітей-переселенців у 4 південних областях України», громадської організації «Київський Освітній Центр «Простір Толерантності». Екскурсоводами на ній виступали школярі – учасники попередньо проведеного тренінгу. Маленькі гіди не лише самі розповідали історії зображених людей, а й активно ставили питання відвідувачам, що для кожного з нас є «моє місце». Для нас таке місце має бути там, де поважають права і можливості особистості в навчанні упродовж життя, де панує соціальна згуртованість, де люди мають почуття солідарної відповідальності міської спільноти, а також відповідальності кожної окремої людини і суспільства. Саме такі принципи покладені в основу концепції «Місто, що навчається».

Ніхто з присутніх не залишився байдужим до історій, які почули на екскурсії, та змогли залишити свої враження у книзі відгуків виставки.

 

Залиште коментар