Жива бібліотека «Моя громада – мій добробут» запросила до себе на спілкування про майбутні зміни в процесі децентралізації

15 грудня в бібліотеці смт. Мирне громадська організація «Українська асоціація міст, що навчаються» спільно з Мелітопольською центральною районною бібліотекою провели зустріч у форматі «жива бібліотека» на тему «Моя громада – мій добробут».

Участь у зустрічі взяли мешканці смт. Мирне та навколишніх сіл, представники органів місцевого самоврядування району та громадські активісти, працівники місцевих підприємств та організацій, співробітники районних бібліотек.

Формат «живої бібліотеки» передбачав спілкування «читачів» з «живими книгами» – експертами з питань проведення реформи децентралізації. Невимушеній атмосфері та комфортному відвертому спілкуванню сприяли ароматний чай та запашна кава зі смаколиками, про які завчасно подбали організатори.

Розпочався захід з привітання директора Мелітопольської центральної районної бібліотеки Ольги Даниліної, яка закликала всіх присутніх до активного та толерантного спілкування, а також розповіла про правила поводження в імпровізованій «бібліотеці».

В ролі ведучих заходу виступили заступник голови ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» Наталя Іванова та бібліограф Мелітопольської ЦРБ Анна Бондаренко, які ще влітку пройшли навчання на семінарі для партнерських організацій проекту ПУЛЬС. Вони ознайомили присутніх з наробками проекту за минулий період його реалізації, розповіли про мету заходу та представили учасників «живої бібліотеки».

«Живими книгами» виступили голова Семенівської сільської ради Андрій Єрмоленко та начальник земельного відділу Семенівської сільської ради Ірина Логвін; головний архітектор Мелітопольського району, експерт з децентралізації Андрій Здоріченко та тренер ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» Тетяна Однорог. Експерти охоче розповіли учасникам заходу про децентралізацію, особливості створення об’єднаних територіальних громад в Мелітопольському районі та представили досвід застосування інструментів демократії участі. Зокрема, Андрій Здоріченко розповів про практичні аспекти проведення процесу децентралізації в нашому районі. В свою чергу, Андрій Єрмоленко поділився з присутніми своїми враженнями від поїздки до Польщі та розповідав про досвід реформ наших сусідів у галузі медицини, освіти, культури, організації виробництва. Семенівський сільський голова підкреслив небайдужість населення до змін у громаді, активність та ініціативність місцевих мешканців. Про роль громадськості у прийнятті рішень на місцевому рівні та про можливості впливу громадян на прийняття рішень учасники «живої бібліотеки» довідалися від Тетяни Однорог.

Наприкінці «живої бібліотеки» учасники поділилися своїми враженнями від такого формату спілкування. Отриманий зворотній зв’язок показав, що і тема, і формат зустрічі якнайкраще відповідали поставленій меті заходу.

Нагадаємо, що захід проводився в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів  IREX/Україна   за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). У Мелітопольському районі проект реалізовується Громадською організацією «Українська асоціація міст, що навчаються» та Мелітопольською центральною районною бібліотекою.

Залиште коментар