Керування особистими фінансами – важливий крок для молоді на шляху до власного успіху

На виконання Меморандуму про співпрацю з Мелітопольським вищим професійним училищем 6, 14 та 20 грудня для учнів всіх курсів навчального закладу тренерами організації було проведено тренінги «Керування особистими фінансами – важливий крок для молоді на шляху до власного успіху». За планом виховної роботи училища в грудні вже традиційно проводиться цикл заходів в рамках Тижня правової освіти. Цього року заходи Тижня урізноманітнились питаннями підвищення фінансової грамотності учнівської молоді завдяки співпраці з ГО «Українська асоціація міст, що навчаються».

За три тренінгові дні участь в заходах з підвищення фінансової грамотності взяли учні та представники педагогічного колективу училища. Дорослим також було цікаво та корисно не лише разом зі своїми учнями провести час у невимушеній атмосфері тренінгу, а також дізнатися про наявні знання та навички учнів, але й самим відкрити для себе тонкощі питань використання банківських послуг, планування особистого та сімейного бюджету, актуальних на сьогодні питань пенсійної реформи.

Вміння керувати фінансами – одна із навичок, яку мають в дітях сформувати батьки, але серед учнів професійно-технічних навчальних закладів досить часто є діти, в сім’ях яких ці навички з дитинства не виховують. Інформація, яка надавалась на тренінгах, для учнів була актуальною та корисною. Але, попри передбачення тренерів про невеликий досвід в управління власними фінансами в учнівської молоді, виявилось, що переважна більшість учнів мають доволі непоганий досвід самостійного заробляння, а відповідно – і витрачання, грошей. Більшість з них мають досвід допомоги батькам чи родичам у їх справах, багатьом доводилося заробляти влітку на підприємствах сільського господарства, але серед трьох груп учнів в кожній були і такі учні, які заробляли гроші, використовуючи певні професійні навички, що є дуже показовим фактом про вірне обрання ними свого майбутнього професійного шляху.

Загалом атмосфера на тренінгах була дуже робочою, позитивною, що допомогло вирішити ще деякі питання інтеграції учнів до спільного учнівського колективу. Особливо цьому сприяли завдання тренерів з необхідністю об’єднання у групи, де діти мали скласти бюджет уявної родини, а потім презентувати його своїм одноліткам. Для деяких з учнів це був перший досвід тренінгової роботи, і він їм сподобався, про що вони зазначили в анкетах зворотного зв’язку.

Певним успіхом проведених тренінгових занять можна визначити побажання педагогів та адміністрації навчального закладу про бажання та необхідність проведення додаткових заходів громадянської освіти та схвальні відгуки учнів з проханням проводити для них подібні заходи з іншої практико орієнтованої тематики.

Тренінги відбуваються у м. Мелітополь для різних категорій вразливих верств населення упродовж червня 2017 року – лютого 2018 року в рамках проекту «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг», який є частиною регіонального проекту «Відповідальні фінанси» і створений за дорученням Міністерства з економічної співпраці та розвитку Німеччини, що реалізується Громадською організацією «Українська асоціація міст, що навчаються» за підтримки Представництва німецької неурядової організації «Шпаркассенштіфтунг фюр інтернаціонале Коопераціон е.В.» в Україні (SBFIC).

Залиште коментар