Активізація громади серед пріоритетних напрямків діяльності ГО «Українська асоціація міст, що навчаються»

11 січня 2018 року заступник голови ГО «УАМН» Наталя Іванова та тренер ГО «УАМН» Тетяна Однорог взяли участь у семінарі «Активне громадянство та захист суспільних інтересів», що є частиною соціального проекту «Картування громад як інструмент для впровадження політики «Місто, що навчається». Участь представників організації у заході не випадкова, адже ГО «УАМН» є партнером в реалізації проекту, що спрямований на впровадження концепції «Місто, що навчається» в Мелітополі, зокрема, члени організації приймали активну участь у розробці анкети з виявлення освітніх потреб жителів Мелітополя та були учасниками фокус-груп з обговорення актуальних питань популяризації освіти упродовж життя у місті.

Семінар відбувся на базі бібліотеки ім. М. Горького в Coworking-центрі громадської активності. Учасниками семінару стали активні представники громадських організацій міста, представники освітньої спільноти, працівники міських бібліотек та окремі ініціативні мешканці міста та району. Метою організаторів семінару було об’єднання активних членів громади навколо суспільно важливих питань та опанування ефективними інструментами проведення громадських кампаній на захист спільних інтересів.

Тренером на семінарі виступив партнер проекту з Польщі громадський діяч і дослідник Гжегож Демель.

Програма семінару включала «міні «Світове кафе» із п’ятьма запитаннями щодо того, хто такі громадські активісти та що саме присутні вкладають в поняття «активна громада», як вибрати напрямок розвитку громади, як працювати з неактивними громадянами та переконувати «непереконаних», які механізми залучення громадян вже існують в нашому місті та чого саме не вистачає в Мелітополі для активізації громадян. Було детально розглянуто питання застосування бюджету участі як дієвого механізму громадської участі та активізації громади.

Також Гжегож поділився власним ставленням до питання проведення громадських обговорень та слухань як вигідного – як для влади, так і для громади – способу залучення кращих «експертів» з місцевих питань – самих мешканців громади, яких безпосередньо стосується предмет консультацій. Польський колега висловив впевненість у тому, що спільне прийняття рішень владою та громадою – це стовідсоткова гарантія спільної відповідальності за прийняті проекти. Тренер також поділився власним цікавим методом аналізу стейкхолдерів при виборі стратегій майбутніх кампаній та пріоритетів при впровадженні конкретних проектів суспільної користі.

Семінар був цікавим та корисним не лише з огляду на актуальну тематику, але й дав змогу встановити нові контакти, знайти спільні інтереси з представниками різних громадських рухів та організацій.

Семінар організований в межах проекту “Містки громадської активності”, що фінансується Європейським союзом та Національним фондом підтримки демократії (США).

Залиште коментар