Підвищення рівня обізнаності сільського населення в питаннях фінансової грамотності – шлях до формування спроможності громади

19 січня 2018 року члени Громадської організації «Українська асоціація міст, що навчаються» організували тренінг з фінансової грамотності для місцевого населення в смт. Мирне на базі Мелітопольської центральної районної бібліотеки.

Цей тренінг став другим для категорії слухачів з сільського населення. Проведення тренінгу саме на базі Мелітопольської центральної районної бібліотеки обумовлено наявністю міцних партнерських відносин з колективом бібліотеки – в 2017 році було спільно реалізовано заходи Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) Асоціації міст України та Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна.

Тренінг провели заступник голови ГО «УАМН» Наталя Іванова та тренер Тетяна Однорог. Слухачами тренінгу стали і самі працівники Мелітопольської центральної районної бібліотеки, члени їх сімей та віддані читачі бібліотеки, які вже впевнилися, що бібліотека – не лише книгарня, а зручний пункт доступу до важливої і корисної інформації, справжній центр культурно-освітніх послуг.

Присутні жваво цікавилися питаннями, які пропонував тренер, виявляли добру обізнаність у питаннях ведення особистого бюджету (серед присутніх, до речі, виявилася жіночка, яка вже 20 років поспіль веде власний сімейний бюджет), ставили багато практичних питань щодо особливостей користування послугами банківських установ та кредитними картками. Але саме у цієї групи слухачів виявилося дуже багато запитань щодо особливостей пенсійної реформи, що свідчить про неабияку актуальність цього напрямку у підвищенні обізнаності громадян.

Тренінг відбувся в рамках проекту «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг», який є частиною регіонального проекту «Відповідальні фінанси» і створений за дорученням Міністерства з економічної співпраці та розвитку Німеччини, що реалізується Громадською організацією «Українська асоціація міст, що навчаються» за підтримки Представництва німецької неурядової організації «Шпаркассенштіфтунг фюр інтернаціонале Коопераціон е.В.» в Україні – Savings Banks Foundation for International Cooperation» (SBFIC).

Залиште коментар