Тренінг «Інструменти комунікації та участі в житті громади» для людей поважного віку

8 лютого 2018 року на базі Територіального центру соціального обслуговування Мелітопольської міської ради відбувся тренінг «Інструменти комунікації та участі в житті громади» з метою більш активного залучення старшого покоління до процесів розвитку громади та реформування країни. Організаторами тренінгу стали співробітники Управління соціального захисту населення, Територіального центру соціального обслуговування за ініціативи благодійного об’єднання «Соціальний фонд» та громадської організації «Українська асоціація міст, що навчаються». У заході взяли участь 20 людей поважного віку (віком від 60 років), які є слухачами “Університету третього віку”.

Під час тренінгу спеціалісти управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області розповіли про свою роботу. Індик А.С. пояснила правила отримання житлової субсидії, Дзівіцька Н.В. та Найдьонова О.С. розповіли про зміни у пенсійному законодавстві. Завідувач відділення денного перебування територіального центру Бойко Х.В. розповіла слухачам тренінгу правила оформлення звернень до установ та організацій.

Виконавча директорка БО «Соціальний фонд» Катерина Кучина, пояснюючи актуальність заходу, зазначила: «Всі громадяни без винятку повинні мати можливість користуватись інструментами демократії участі та комунікації з владою. Тим більше, що люди поважного віку мають безцінний життєвий досвід і знання, які можуть стати у нагоді для покращення життя міста. Окрім цього сьогодні спостерігається тенденція до «старіння нації», так за інформацією Головного управління статистики у Запорізькій області станом на 01.01.2017 р. чисельність мелітопольців віком від 60 років становить 23 % (35 412 осіб), а за прогнозами вчених, кількість людей третього віку у світі неухильно зростатиме, принаймні упродовж наступних 25 років».

Тренерка ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» Тетяна Однорог звернула увагу на те, що захід мав не лише освітню складову, а й дослідницьку: «Окрім роз’яснення механізмів комунікації з органами місцевого самоврядування на меті заходу було виявлення ситуації відносно того, яким чином ця комунікація відбувається сьогодні та бачення людей похилого віку щодо її покращення. Наразі подібні заходи відбуваються в семи містах України – Вінниця, Львів, Чернігів, Миргород, Мелітополь, Черкаси, Суми

Захід організовано в партнерстві з Мелітопольською міською радою в рамках проекту «Єднання поколінь на користь громади», який реалізується ГО Центр «Поділля – Соціум» за підтримки «Програми сприяння громадської активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється PACT в Україні.

Залиште коментар