Застосування досвіду в сфері управління фінансами дорослого сільського населення – запорука економічної спроможності місцевої громади

7 лютого 2018 року Громадська організація «Українська асоціація міст, що навчаються» завітала до Спаськоїсільської бібліотеки Мелітопольського району з тренінговою програмоющодо підвищення фінансової грамотності мешканців цього села. Тренінг, який провела тренер ГО «УАМН» Тетяна Однорог, був продовженням співпраці організації з бібліотечними працівниками Мелітопольського району щодо надання допомоги у перетворенні бібліотек на сучасні культурно-освітні інституції. Заступник голови ГО «УАМН» Наталя Іванова відзначила підвищення ролі бібліотек, і Спаської зокрема, у наданні можливостей людям будь-якого віку отримувати доступ до корисної та цікавої різноманітної інформації.

Учасниками тренінгу стали члени сільської ветеранської організації, які систематично проводять свої засідання на базі місцевої бібліотеки, а також працівники закладів культури села та інші місцеві мешканці. Зважаючи на переважну більшість зрілого сільського населення серед присутніх, їх досвід в управлінні власними фінансами був дуже значним – більшість з учасників почали працювати ще в дитячому віці, спочатку допомагаючи батькам виконувати нелегку сільську роботу, потім мали багато справ з веденням власного селянського господарства, були вимушені важко працювати все своє життя. Але при цьому вони дуже обережно відносяться до користування банківськими послугами, мало хто з них довіряє фінансовим установам, тому мали багато запитань до тренера з приводу особливостей користування кредитами, платіжними картками, а також захисту прав споживачів та ознак шахрайських дій у сфері фінансів.

Цей тренінг відбувся в дуже затишній та комфортній, майже родинній атмосфері. Учасниці радо ділилися своїм досвідом та спогадами про відмінності в сфері ведення сімейного бюджету зараз та багато років тому. В анкетах зворотнього зв’язку жіночки подякували за проведення тренінгу та запрошували членів організації завітати до них ще з тренінгами іншої тематики, бо вони вже звикли збиратися в бібліотеці не лише з метою отримання нової інформації, але й задля простого спілкування, обміну думками та святкування знаменних подій у житті сільської громади. Після проведення тренінгу у членів ветеранської організації була ще одна нагода порадіти – голова організації Олена Костянтинівна Чепурна отримала відзнаку «Матері-Героїні» та відповідну премію. ГО «УАМН» приєднується до вітань Олени Костянтинівни та висловлює подяку бібліотекарю Спаської сільської бібліотеки Наталії Рашевській за надання допомоги в організації тренінгу.

Тренінг відбувся в рамках проекту «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг», який є частиною регіонального проекту «Відповідальні фінанси» і створений за дорученням Міністерства з економічної співпраці та розвитку Німеччини, що реалізується Громадською організацією «Українська асоціація міст, що навчаються» за підтримки Представництва німецької неурядової організації «Шпаркассен штіфтунгфюр інтернаціонале Коопераціоне.В.» в Україні – Savings Banks Foundation  for International Cooperation» (SBFIC).

Залиште коментар