Завершальний тренінг з фінансової грамотності

23 лютого 2018 року Громадська організація «Українська асоціація міст, що навчаються» для учнів Державного навчального закладу «Мелітопольський професійний аграрний ліцей» провела тренінг з фінансової грамотності.

Цей тренінг став останнім серед серії тренінгів для учнів закладів системи професійно-технічної освіти. Адміністрація ліцею від колег з Мелітопольського вищого професійного училища, в якому протягом грудня 2017 року було проведено три подібних заходи, дізналася про можливість організації тренінгу для своїх учнів і запросила до участі в ньому учнів всіх курсів різних професійних напрямків, серед яких більшість учнів були з сільських сімей, з сімей у складних життєвих обставинах, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Ці категорії учнів мають досить значний та дуже цікавий досвід управління власними фінансами і, навіть невідомі до цього тренерам способи додаткового заробітку. Учасниками тренінгу стали виключно хлопці, виходячи зі специфіки професійного спрямування ліцею, які охоче розповідали про свої успіхи в перших власних бізнес-проектах. Ця аудиторія стала доволі унікальною: серед них виявилось одразу два щасливих хлопці, які зізналися, що їм вистачає грошей на всі свої необхідні потреби, один хлопець зізнався, що не має жодного досвіду в управлінні фінансами, оскільки всі необхідні витрати здійснюють батьки, а свою стипендію, яку він отримує в ліцеї, від накопичує на картковому рахунку, два хлопці намагаються постійно вести власний бюджет.

Однак, знання учнів з більшості представлених тем тренінгу виявилися на дуже невисокому рівні, і хлопці із зацікавленістю вступали в роботу у запропонованих завданнях. Особливий інтерес учні виявили у групових практичних вправах зі складання бюджету власної родини. Виявилося, що вони мають дуже приблизні уявлення про необхідні витрати сім’ї, але майже всі впевнені в необхідності робити заощадження.

Весь час тренінгу промайнув дуже швидко, навчання виявилось динамічним та веселим, а атмосфера невимушеною. Українська асоціація міст, що навчаються висловлює щиру подяку заступнику директора з виховної роботи ДНЗ «Мелітопольський ПАЛ» Дядьковій Лілії Геннадіївні за допомогу в організації тренінгу.

Тренінг став завершальним в серії тренінгів проекту «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг», який є частиною регіонального проекту «Відповідальні фінанси» і створений за дорученням Міністерства з економічної співпраці та розвитку Німеччини, що реалізується Громадською організацією «Українська асоціація міст, що навчаються» за підтримки Представництва німецької неурядової організації «Шпаркассенштіфтунг фюр інтернаціонале Коопераціон е.В.» в Україні – Savings Banks Foundation for International Cooperation» (SBFIC).

Наступним завершальним заходом проекту стане Круглий стіл за результатами впровадження проекту в місті Мелітополі та Мелітопольському районі, який відбудеться 27 лютого 2018 року на базі Коворкінг-центру громадської активності бібліотеки ім. Горького.

Залиште коментар