Спільне підведення підсумків – підґрунтя для подальшої співпраці

27 лютого 2018 року о 15:00 в Коворкінг-центрі громадської активності бібліотеки ім. М. Горького громадська організація «Українська асоціація міст, що навчаються» провела Круглий стіл за результатами реалізації в місті Мелітополі та Мелітопольському районі проекту «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг».

Метою круглого столу було підбиття підсумків першої фази втілення в місті Мелітополі та Мелітопольському районі проекту «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг» та обговорення проблем формування фінансової грамотності у осіб з різних категорій уразливих верств населення.

Старт впровадженню проекту було надано проведенням 15 червня 2017 року круглого столу «Керування особистими фінансами як усвідомлений крок на шляху до власного успіху» за участю представників міських служб та управлінь, з якими було підписано меморандуми про співпрацю з ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» щодо координації спільної діяльності в сфері підвищення рівня фінансової грамотності осіб з різних категорій уразливих верств населення.

Під час реалізації проекту було проведено 16 тренінгів для 336 осіб, з яких 227 дорослих та 109 представників учнівської молоді, наймолодшому учаснику тренінгу було 14 років, а найстаршому – 90.

До участі у роботі Круглого столу долучилися представники тих установ та організацій, яких було залучено до реалізації проекту в Мелітополі та Мелітопольському районі: Мелітопольського міського Центру зайнятості, Мелітопольського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Територіального центру соціального обслуговування Мелітопольської міської ради, Центру дитячої та юнацької творчості Мелітопольської міської ради, ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» та сільських бібліотек Мелітопольського району.

На початку роботи Круглого столу заступник голови Наталя Іванова та тренер ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» Тетяна Однорог надали загальну інформацію про результати впровадження проекту, кількісні та якісні показники результативності проекту, зробили аналіз різних цільових груп проекту. Начальнику відділу соціальної роботи Мелітопольського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Дєєва наголосила на важливості подальшого проведення тренінгів з фінансової грамотності для клієнтів їх центру. Представники Територіального центру соціального обслуговування Мелітопольської міської ради надали зворотній зв’язок від учасників тренінгів та наголосили на важливості проведеної роботи з їх відвідувачами і висловили побажання про продовження співпраці в цьому напрямку.

Про особливості впровадження заходів Проекту в сільській місцевості розповіли бібліотекарі Мелітопольської центральної районної бібліотеки Ганна Бондаренко та Наталія Ламаш.

Профконсультант Мелітопольського міського центру зайнятості Ірина Волкова зауважила, що тренінги з фінансової грамотності дуже потрібні для їх відвідувачів та висловила потребу у підвищенні рівня фінансової грамотності для самозайнятих осіб, котрі щойно започаткували власну справу чи планують її розпочати.

На необхідності проведення освітніх заходів з підвищення рівня фінансової грамотності педагогічних працівників наголосила в.о. директора Центру дитячої та юнацької творчості Мелітопольської міської ради Наталя Коз’якова.

Робота Круглого столу завершилася спільним висновком його учасників про те, що знання і навички з фінансової грамотності – це нагальна необхідність для сучасної людині задля комфортного життя, а підвищення рівня фінансової грамотності є важливим напрямком зміцнення не лише особистого добробуту, але й економічної спроможності всієї громади.

Проект «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг», що втілювався упродовж 6 місяців у Мелітополі та Мелітопольському районі є частиною регіонального проекту «Відповідальні фінанси» і створений за дорученням Міністерства з економічної співпраці та розвитку Німеччини, що реалізується ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» за підтримки Представництва німецької неурядової організації Savings Banks Foundation for International Cooperation» (SBFIC) в Україні. Мета проекту – забезпечення можливості вразливим верствам суспільства приймати більш кваліфіковані рішення з питань управління власними фінансами.

Залиште коментар