Провайдери неформальної освіти – за конструктивний діалог та розвиток навичок подолання конфліктів

13 березня 2018 року на базі Коворкінг-центру громадської активності в бібліотеці імені Горького відбувся Тренінг з миротворчості з елементами форум-театру, тренерами якого виступили представники Молодіжної громадської організації “Інститут громадського розвитку “Ортега-і-Гасет” з міста Токмак Альберт Лалабеков та Ганна Соколова. Організатором заходу виступила громадська організація “Мелітопольська волонтерська група “ПАТРІОТ”, з якою ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» плідно співпрацює в культурно-освітніх проектах, зокрема зі створення стратегії розвитку міських бібліотек, з підвищення громадянських компетенцій молоді, налагодженню діалогу в громаді та реалізації проекту «Картування громад як інструмент для впровадження політики «Місто, що навчається». За запрошенням голови ГО «Патріот» Ольги Леонтьєвої участь у тренінгу взяла заступник голови ГО «УАМН» Наталя Іванова та молоді волонтери організації – учениці ДНЗ «Мелітопольське ВПУ».

До участі у тренінгу було запрошено представників освітніх закладів та наукових установ міста, громадських організацій та внутрішньо переміщених осіб, а також представників активної молоді. Учасники мали змогу дізнатися основи теоретичного матеріалу про види та способи подолання конфліктів, про соціальні ролі, про очікування, цінності, соціальні норми. Тренери майстерно створили на тренінгу атмосферу порозуміння та єднання, провівши декілька спеціальних вправ та групових занять. В практичних вправах учасники мали представити себе, визначити своє місце в паралелі «Я-Ми-Вони», поборотися зі стереотипами стосовно маргінальних соціальних груп, обрати декілька важливих для кожного соціальних проблем та створити невеличкі сценарії для подальшого їх втілення у постановках за методикою «Форум-театру».

Незважаючи на обмежений час тренінгу, він виявився дуже насиченим, змістовним та надзвичайно корисним. Присутні педагогічні працівники отримали гарний інструмент для подолання конфліктних ситуацій, який можна застосовувати у своїй професійній діяльності, а також у повсякденному житті. Молодь та представники громадськості також залишили схвальні відгуки про захід, на якому вони отримали корисний досвід. В кінці заходу тренери та організатори подякували учасникам за позитивні емоції та гарний настрій.

Залиште коментар