Мелітополь підтверджує свій статус міста, що навчається

17-18 квітня у конференц-залі Центру надання адміністративних послуг відбувся семінар на тему «Громадський бюджет: запрошення до діалогу» щодо участі міста Мелітополя у Проекті «Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку», який реалізується Фундацією українсько-польської співпраці ПАУСІ. Українську асоціацію міст, що навчаються на семінарі представила заступник голови організації Наталя Іванова.

Польсько-українська фундація співпраці ПАУСІ спрямовує свою діяльність на передачу Україні успішного досвіду Польщі в переході до ринкової економіки та побудови демократичного громадянського суспільства. Місією Фундації ПАУСІ є інтенсивний транскордонний обмін знаннями та досвідом у ключових сферах, що впливають на розвиток людського капіталу та формування громадянського суспільства. Проект «Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку» реалізується у рамках Ініціативи «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ за дорученням уряду Німеччини.

Проектом передбачено розробку та впровадження механізму громадського бюджету в 10 містах і громадах, які були обрані з 32 проектних заявок експертами ПАУСІ та GIZ на конкурсній основі. Проект триватиме протягом двох років, під час яких буде проведено низку заходів, спрямованих на навчання, інформування та мотивування населення долучатися до розвитку своїх міст та громад. Мелітополь, як представник Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються, зацікавив проектну команду своїм прагненням до системного розвитку та бажанням застосовувати інноваційні підходи до втілення багатьох елементів управління містом, в тому числі і до впровадження Громадського бюджету. Його принцип полягає в тому, що громадяни самостійно розробляють та пропонують органам влади свої проекти з розвитку міста, і таким чином беруть безпосередню участь у формуванні та розподілі міського бюджету.

У семінарі взяли участь представники Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ, член Координаційної ради партиципаційного бюджету Варшави Даріуш Крашевський, експерти Фундації ПАУСІ Леонід Донос (м.Полтава), Євген Перевезенцев (м.Кременчук), Олена Лисенко (м.Черніигів), а також мелітопольські представники органів місцевого самоврядування, пунктів супроводу Громадського бюджету (якими в Мелітополі виступають публічні бібліотеки), автори проектів, активні мешканці міста.

Під час заходу було розглянуто цілі, стандарти, принципи та етапи громадського бюджету на прикладі українських та польських громад, методологію оцінювання бюджету участі. Учасники мали можливість проаналізувати ключові засади впровадження громадського бюджету у місті та розробити практичні рекомендації для його успішної реалізації.