Навчаємось, щоб ефективно навчати

З 17 по 21 квітня у м. Києв пройшов тренінг для тренерів «Методологія розробки і проведення освітніх програм для людей старшого віку», організований представництвом DVV International в Україні, в якому брала участь тренер ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» Однорог Тетяна. Протягом п’яти днів тренери Лана та Вітаут Руднік з м. Гродно (Білорусь) ділились власним досвідом навчання дорослих та організації Університету золотого віку. До участі у тренінгу було запрошено 20 учасників, серед яких були як представники громадських організацій, що займаються освітою дорослих, так і вищих навчальних закладів, що взяли курс на розвиток освіти дорослих.

Під час тренінгу учасники ознайомились з принципами та особливостями навчання дорослих, попрактикувались у розробці освітніх програм, заснованих на моделі педагогічної взаємодії Веблера та навчанні через досвід (цикл Колба). Значна увага була приділена методиці підготовки, планування та проведення тренінгів, що засновані на інтерактивному навчанні та націленності на результат. Під час тренінгу кожен з учасників зміг не лише отримати нові знання та  вміння, а й поповнити свою тренерську «скарбничку» новими методами навчання, руханками і цікавими способами активізації та включення групи. Особливо варто відзначити роботу тренерів, які побудували свою роботу таким чином, що учасники мали змогу аналізувати їх діяльність і часом долучатися до проведення фрагментів тренінгу. Найбільш неочікуваним на початку, але найбільш очікуваним протягом тренінгу були «групи повтору», які мали з ранку у творчій, креативній формі повторити зміст попереднього дня.

Результатом навчання стали не лише набуті знання і вміння, а й напрацьовані чотири освітні програми, що згодом будуть втілені в життя учасниками тренінгу в своїх громадах.