Шлях до розвитку громад міст, що навчаються через ефективне стратегічне планування

Громадська організація «Українська асоціація міст, що навчаються» (далі – ГО «УАМН») метою своєї діяльності визначила сприяння соціальній згуртованості та економічному зростанню громад міст, що серед пріоритетів свого розвитку обрали курс на всебічну підтримку навчання впродовж життя.

Така амбітна ціль для організації з небагатою за часом історією існування (організацію засновано в січні 2017 року), але вже з певним багажем доробок та визначних досягнень у царині своєї діяльності, визначила потребу в ефективному стратегічному плануванні роботи організації на найближчі три роки.

Не зважаючи на те, що ГО «УАМН» вже має певні, добре окреслені напрямки своєї діяльності в межах якої відбувалась робота її членів, але відчувалось, що добре розроблений стратегічний план допоможе випрацювати цілісний погляд на організацію та її подальшу ; полегшить визначення чіткої та виразної концепції діяльності організації. Це дозволить підпорядкувати всю діяльність організації визначеній місії. Окрім того це дозволить ідентифікувати з цілями організації її членів, волонтерів та зовнішніх партнерів.

Завдяки гранту з організаційного розвитку, отриманому організацією на конкурсній основі у межах проекту «Платформа розвитку громадянського суспільства», який впроваджується за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) активні члени ГО «УАМН» мали змогу пройти дводенний тренінг «Стратегічне планування роботи громадської організації» від досвідченого тренера та тепер вже доброго друга та партнера організації Андрія Круп’яка.

Два дні тренінгу 24-25 квітня 2018 року в офісі ГО «УАМН» відчувалася енергія спільної роботи однодумців, йшла жвава дискусія та обмін ідеями, лунало багато запитань. В результаті проведеного навчання на самому тренінгу були розроблені наступні частини стратегічного плану на 2018-2021 рр. громадської організації «Українська асоціація міст, що навчаються»: SWOT-аналіз організації; Аналіз зацікавлених сторін (стейкхолдерів) організації: її клієнти, бенефіціарії, партнери, конкуренти; Аналіз послуг/продуктів організації за допомогою «Бостонської матриці»; Визначення візії (бачення майбутнього) організації станом на 01.01.2022 р.; Визначення місії організації; Визначення зовнішніх та внутрішніх цінностей організації; Визначення пріоритетних напрямків діяльності організації на 2018-2021 рр.; Визначення цілей та завдань по них з 4-х пріоритетних напрямків діяльності організації. На після тренінгову роботу було домовлено розробити план реалізації стратегічного плану організації на 2018-2021 рр. Очікування від тренінгу справдилися у всіх учасників на 100%. Під час роботи на тренінгу вже розпочалась кропітка та важлива робота, яка потім буде дуже потрібною при складанні операційних планів та оформленні майбутніх проектних заявок організації.

В травні місяці планується проведення тренінгу з розроблення фандрейзингової політики діяльності організації на 2018-2021 рр. задля забезпечення системності у залученні фінансових та матеріальних ресурсів на заплановану діяльність організації.

Скористатися перевагами проекту “Платформа розвитку громадянського суспільства” ГО «УАМН» вирішила вже давно і подавала заявку неодноразово. Висловлюємо подяку ІСАР “Єднання” за надану довіру та підтримку заявки ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» і отриману можливість скористатися таким цінним ресурсом для організаційного розвитку.