Реформа децентралізації – рушійна сила для позитивних змін у громаді

18 травня з 10-ї години ранку жителів села Нове Новенської сільської ради представники громадської організації «Українська асоціація міст, що навчаються» та Мелітопольської центральної районної бібліотеки вже зустрічали на «Вуличному пікніку» з інформування та залучення громадськості до процесу реформ децентралізації.

Ця зустріч відбувалася у межах проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

Захід вирішили провести, як і годиться пікніку, на свіжому повітрі – на подвір’ї центрального сільського магазину, де в будній весняний день зранку доволі багатолюдно. Жваве спілкування, обмін думками, пошук ідей, що можуть змінити життя людей у громаді на краще, дослухання до потреб та проблем жителів Новенської сільської ради – так швидко промайнув час, який організатори відвели для цього першого з другої серії заходів проекту ПУЛЬС в Мелітопольському районі.

Що таке децентралізація, яка структура та повноваження посадових осіб ОТГ, хто такий староста, як мають функціонувати державні установи, надаватися адміністративні послуги в ОТГ – на ці та багато інших питань дають відповіді інформаційні матеріали, які надавалися в живому спілкуванні мешканцям, які завітали до пікнікування. Також одним з найзатребуваніших пунктів нашого меню був анонс наступних заходів, які відбудуться в найближчі три літні місяці в с.Нове в рамках реалізації проекту ПУЛЬС.

Захід відбувся у невимушеній атмосфері на свіжому повітрі.  Вразила активність учасників заходу, особливо працівників сільської ради та інших бюджетних закладів. Активна позиція, яку займає місцева бібліотекарка Лариса Жоржевна, допомагала одразу встановити довірливі відносини та агарний контакт організаторам з відвідувачами пікніку.

Громада – це живий організм. Важливо, аби представники різних вікових і соціальних груп долучалися до подібних заходів. Маємо надію, що наступні заходи проекту також будуть корисними та цікавими для місцевої громади.