День кар’єри “PROFIT DAY” згуртував молодь, роботодавців та бажаючих поринути в освітньо-пізнавальну подорож

30 травня 2018 року в м. Мелітополі вже вдруге за ініціативи Громадської організації «Українська асоціація міст, що навчаються» та за підтримки виконавчого комітету Мелітопольської міської ради, управління молоді та спорту Мелітопольської міської ради, Мелітопольського міського центру зайнятості, Мелітопольського районного центру зайнятості на базі Центру культури та дозвілля Таврійського державного агротехнологічного університету відбувся масштабний захід «День кар’єри «PROFIT DAY».

Вже другий рік в Мелітополі цей захід проходить під гаслом «МЕЛІТОПОЛЬ – МІСТО КАР’ЄРНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ», як приклад практичної реалізації в місті Концепції «Місто, що навчається», над системним впровадженням якої працюють члени ГО «Українська асоціація міст, що навчаються».

Заходи Дня кар’єри «PROFIT DAY» розпочалися урочистим відкриттям за участю заступника Мелітопольського міського голови Сергія Прийми, ректора Таврійського державного агротехнологічного університету  Володимира Кюрчева, генерального директора ПАО “Гідросила-МЗТГ” Івана Сідорчука, заступника директора Мелітопольського міського центру зайнятості Аксінії Ларкіної та заступника голови ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» Наталі Іванової.

На важливості та актуальності подібних заходів для міста наголосив заступник міського голови Сергій Прийма: «Це відповідь на ті виклики, які наше місто і країна мають — стагнація, трудова міграція, тіньова зайнятість. Все це спонукає інноваційно підходити до вирішення соціально-економічних проблем».

«Співпраця з роботодавцями – один з пріоритетних напрямків роботи університету. Ми розуміємо, що сьогодні саме головне для вищих навчальних закладів це, по-перше підготовка висококваліфікованого фахівця, а по-друге його обов’язкове працевлаштування», – зауважив ректор ТГАТУ Володмир Кюрчев.

Генеральний директор ПАО “Гідросила-МЗТГ” Іван Сідорчук зазначив,  що сьогоднішній захід — це справжнє свято людини праці!!

«Уже кілька років поспіль міський та районний центри зайнятості беруть участь в унікальному профорієнтаційному заході – День кар’єри. Приємно, що з кожним роком аудиторія цього кар’єрного свята збільшується. Молодь, студенти, шукачі роботу – кожен знаходить тут корисну для себе інформацію», – підкреслила заступник директора Мелітопольського міського центру зайнятості Аксінія Ларкіна.

«Для нашої організації однією з важливих цінностей є розвиток освіти впродовж життя та якомога ширше її пропагування серед населення не лише нашого міста, а і всієї країни. Сьогоднішній захід – це спроба нашої організації дати можливість прогресивним підприємствам нашого міста та регіону, які піклуються про розвиток своїх кадрів, познайомитися з випускниками навчальних закладів міста та активними пошукачами роботи, щоб зміцнити свій колектив, бо вже ні для кого не секрет, що саме кадровий потенціал формує успіх будь-якої організації», – наголосила Наталя Іванова.

Заходи цього проекту стали успішними лише тому, що відбувся ефективний діалог між роботодавцями та всіма тими, хто шукає роботу. І саме участь у заході та підтримка його організації в Мелітополі представниками Державної служби зайнятості є дуже важливою. Цього року окрім представників Мелітопольського міського центру зайнятості до участі у Дні кар’єри доєдналися також їх районні колеги. Завдяки співпраці з управлінням молоді та спорту Мелітопольської міської ради захід відвідали учні та випускники навчальних закладів міста, а також представники їх педагогічних колективів, для яких питання ефективної професійної орієнтації є важливим аспектом педагогічної діяльності.

Близько 300 відвідувачів заходу мали змогу не лише поспілкуватися з роботодавцями та залишити їм свої контакти – більшість підприємств виявили багато креативу у рекламуванні власних кар’єрних пропозицій: на ярмарку всі охочі заповнювали анкети, складали резюме, брали участь у фотосесіях та безпрограшних лотереях.

Участь у виставці-ярмарку вакансій взяли представники 11 підприємств нашого міста та регіону, які представили різні галузі економіки, але всіх їх об’єднує соціальна відповідальність, турбота про кадровий потенціал та кар’єрне зростання своїх співробітників, професійна орієнтація молоді.

Цього року на виставці-ярмарку свої вакансії презентували як ті підприємства, що вже брали участь у заході минулого року, так і нові роботодавці-партнери, зокрема це були представники:

  • Групи компаній «Мелітопольська черешня»
  • Мелітопольського заводу турбокомпресорів
  • Компанії «Агротек»
  • Підприємств «Гідросила-МЗТГ» та «Гідросила-Тетіс»
  • Мережі будівельних магазинів «Фундамент»
  • Мережі меблевих салонів «Будинок Меблів»
  • ТОВ «Нова пошта»
  • ТОВ «СІЛЬПО-Фуд»
  • ПАТ «Мелітопольський М’ясокомбінат».

Окрім цього всі відвідувачі Дня кар’єри «PROFIT DAY» у м. Мелітополь мали змогу відвідати 5 тематичних секцій з майстер-класів та тренінгів від професійних тренерів.

Представників навчальних закладів і підприємств міста та регіону за ініціативи проректора з науково-педагогічної роботи ТДАТУ, кандидата технічних наук, доцента Олександра Ломейка було запрошуємо долучитися до семінару-дискусії щодо особливостей реалізації принципів дуального навчання.

Фахівець з питань зайнятості Мелітопольського районного центру зайнятості Олена Філобок запросила скористатися можливістю дізнатися про Секрети успіху ділової жінки.

Тренер Тетяна Окружна на трьох 30-хвилинних сесіях «Куди спрямувати своє Я?» надала  простий та  зручний метод як підсилити свої кращі якості, перестати витрачати час на те,  що нас відволікає від головного.   Відвідувачі мали змогу подивитися на себе збоку та дізнатися трошечки більше про самих себе.

Дізнатися як вдало побудувати напрямок своєї майбутньої кар’єри, орієнтуючись на власні можливості, а також на запити та вимоги роботодавців запропонувала на своїй тренінговій програмі Ірина Кудар – заступник директора ДНЗ «Мелітопольське ВПУ». На занятті учасники намагалися відкрити секрети успішної самопрезентації і таким чином побудувати свій «Вектор успіху».

Як зрозуміти яка професійна сфера найбільш до душі? Що являють собою різні професії? – на ці питання шукали відповіді на тренінгу «Метод черешні у виборі професії» або «Світ професій. Занурення» разом з волонтером молодіжного хабу «People.ua» Марією Пасічник.

Завершився захід розіграшем лотереї, призи для якої надали компанії-учасниці ярмарку вакансій.

Проект «ДЕНЬ КАР’ЄРИ «PROFIT DAY» започатковано Всеукраїнською молодіжною громадською організацією “Молодіжний центр працевлаштування» за підтримки Міністерства молоді та спорту України вже чотири роки тому.

Варто зазначити, що ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» планує і надалі продовжити традицію проведення цього корисного заходу в нашому місті щорічно.