Електронна демократія для людей поважного віку

22 червня 2018 року на базі бібліотеки ім. М. Горького відбувся  тренінг з питань бюджетної участі та соціальної активності для людей поважного віку, який провели тренерка ГО “Українська асоціація міст, що навчаються” Тетяна Однорог та голова БО “Соціальний фонд” Любов Кучина. У заході взяли участь 15 слухачів Університету третього віку при Територіальному центрі соціального обслуговування та члени Мелітопольського міського товариства людей з інвалідністю.

На початку тренінгу голова БО «Соціальний фонд» Любов Кучина  нагадала учасникам,  що таке демократія та демократія участі, а також у форматі інтерактивної гри присутні поділились досвідом використання вже відомих їм інструментів демократії участі.

У другій частині заходу тренерка ГО «Українська асоціація міст, що навчається» Тетяна Однорог надала інформацію про використання актуальних на сьогодні інструментів електронної демократії, завдяки яким участь в розвитку громади може взяти кожен, не виходячи з дому.  Всі учасники тренінгу змогли зареєструвати  Google акаунт та розмістити повідомлення на порталі “Відкрите місто”, а також ознайомитись з ресурсами та можливостями сайту Мелітопольської міської ради. Впоратись з практичною частиною заходу учасникам допомагала асистент тренера Анастасія Ткаченко.

Наразі подібні тренінги проводяться ще в 8 містах України – Вінниці, Львові, Миргороді, Сумах, Черкасах та Чернігові, адже за результатами всеукраїнського дослідження 83% людей похилого віку бажають брати участь у житті та розвитку  громади, але 40 % не знають, як це роботи. Задля вирішення подібних соціальних викликів у світі діють навчальні центри та народні університети за рахунок міських бюджетів. За європейським прикладом була розроблена освітня програма «Інформаційно-комунікаційні технології в розвитку громадянських компетентностей та сприянні соціальній активності людей поважного віку», один з модулів якої і пілотували сьогодні організатори. До речі, в м. Полтава вже виділено 420 тис. грн. з місцевого бюджету для впровадження 40 годинної освітньої програми для людей поважного віку. Сподіваємось,  що невдовзі освіта дорослих стане особливою цінністю і для кожного мелітопольця.

Захід організовано  в рамках проекту «Єднання поколінь на користь громади», який реалізується ГО Центр «Поділля – Соціум» за підтримки «Програми сприяння громадської активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється PACT в Україні.