Ігрофікація: навчаємось створювати успішну громаду

26 червня в Новенській сільській бібліотеці (Мелітопольський район) громадська організація «Українська асоціація міст, що навчаються» спільно з Мелітопольською центральною районною бібліотекою провели черговий захід в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). Цього разу активні представники місцевої громади зібралися в привітному приміщенні сільської бібліотеки, щоб дізнатися за допомогою гри «Світ громад» про особливості функціонування процесів, що надають можливості кожній громаді стати успішною.

Умови для успішного освоєння гравцями не лише правил гри, а й навичок спільного прийняття рішень на загальну користь, виявлення лідерських якостей, підприємницьких здібностей та ще багатьох особистих якостей створювали заступник голови ГО «УАМН» Наталя Іванова та тренер ГО «УАМН» Тетяна Однорог. З представників місцевих активістів, серед яких були і працівники освіти, культури, медицини та сільської ради, було сформовано дві команди, які за умовами гри намагалися створити «Щасливу» та «Здорову» громади. Кожну команду підсилили досвідчені вже гравці – бібліотекарі Мелітопольської центральної районної бібліотеки, які вже неодноразово брали участь у подібних сеансах гри – Ганна Бондаренко та Наталя Ламаш.

До честі всіх учасників гри – обидві команди впоралися із завданням побудови власної громади, згідно зі сценарієм гри, та вийшли переможцями. Під час гри учасники граючись дізнавалися про серйозні речі, а особливо про те, як приймати ефективні колективні рішення, що задовольнятимуть потреби кожної особистості, чому люди не хочуть брати активну участь в житті громади і що з цим робити.

Команда ГО «УАМН» щиро сподівається, що створені в ігрових умовах життєві ситуації допоможуть громаді Новенської сільської ради приймати більш виважені та ґрунтовні рішення задля побудови насправді Щасливої громади, яка зможе врахувати інтереси кожного та забезпечити спільне благо.

Гра відбулася в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).