Дослідження освітніх потреб дорослого населення триває, в фокусі – роботодавці та працююче населення

Громадська організація «Українська асоціація міст, що навчаються» (ГО «УАМН») продовжує проводити дослідження освітніх потреб дорослого населення Мелітопольщини в рамках реалізації проекту «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих» – інструмент реалізації концепції «місто, що навчається».

З метою поглибленого вивчення освітніх потреб окремих груп дорослого населення нашого міста за проектом було передбачено проведення 4-х фокус-груп. Дві з них (для виявлення освітніх потреб представників провайдерів освітніх послуг та людей у віці 55+) вже було проведено в серпні місяці 2018 року на базі Центральної міської бібліотеки імені М.Ю. Лермонтова. Наступні дві фокус-групи було заплановано провести в вересні на базі Мелітопольського міського краєзнавчого музею, що так само, як і бібліотека є партнером ГО «УАМН» в реалізації багатьох освітніх проектів.

Наступний «фокус» було зосереджено на вивченні освітніх потреб людей найбільш продуктивної вікової груп – 25-55 років, 20 представників з якої 25 вересня було запрошено відвідати засідання фокус-групи та поділитися власним баченням актуальних освітніх курсів та програм для дорослих. Присутні на засіданні представники активної громадськості, працівники культурно-освітніх установ, бізнес-середвища, службовці, журналісти та матусі у декретній відпустці – такою строкатою була ця група. Саме тому і відповіді на ті ж самі питання, якими задавалися і представники попередніх груп, були геть іншими і доволі цікавими.

Того ж дня було організовано і засідання останньої в цьогорічному дослідженні фокус-групи – для представників бізнесу.  В Мелітополі традиційним є розвиток машинобудівної галузі, торгівлі, легкої промисловості та сфери побутового обслуговування населення, тому організатори намагалися залучити до участі у фокус-групі представників роботодавців з різних сфер. Також було цікавим зробити це опитування додатковою можливістю організувати діалог роботодавців з представниками служби зайнятості, продовжуючи роботу з налагодження їх взаємодії задля вирішення проблем кадрового попиту на підприємствах міста. Робота цієї фокус-групи була найбільш сфокусована на проблемах підвищення професійної освіти та виявила ряд проблемних питань у результатах діяльності закладів формальної освіти, які можливо вирішити лише разом представникам роботодавців, служби зайнятості та навчальних закладів. А платформою та інструментом для вирішення означених проблем можуть стати як раз вузькопрофільні  курси та програми Центру освіти дорослих.

Провела засідання обох фокус-груп заступник голови ГО «УАМН» Наталя Іванова. Завдяки представленню у групах людей з різними інтересами та професійними напрямками діяльності їхні думки були дуже цікавими організаторам. Подальший аналіз результатів дослідження надасть змогу побачити весь різноплановий спектр можливого практичного застосування отриманої інформації та спрямувати роботу майбутнього Центру освіти дорослих саме на актуальні та найбільш затребувані освітні програми та курси.

Представники ГО «УАМН» наприкінці зустрічей висловили щиру подяку всім учасникам, а також своїм постійним партнерам за надану допомогу в організації такого важливого для розвитку міста дослідження.

Проект «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих» – інструмент реалізації концепції «місто, що навчається» впроваджується в місті Мелітополі та Мелітопольському районі Громадською організацією «Українська асоціація міст, що навчаються» за підтримки DVV International в Україні та сприяння Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.