Курси здоров’язберігаючих технологій в топі освітніх запитів людей середнього та старшого віку

З 15 вересня до 13 листопада 2018 року Громадською організацією «Українська асоціація міст, що навчаються» було розпочато курс занять за програмою «Здоров’я без ліків», розробленою тренеркою організації Наталією Кравець.

Аналіз результатів дослідження освітніх потреб дорослого населення міста Мелітополя виявив, що серед актуальних освітніх напрямків одне з лідируючих місць посідають курси здоров’язберігаючих технологій. На заняття групи було запрошено всіх бажаючих, які більше часу хотіли б приділяти власному здоров’ю, тих, кому важко було наважитися почати займатися фізичною культурою або спортом, але є велика потреба до поліпшення свого фізичного та психоемоційного стану, кому вкрай необхідно розвити навички самоорганізації щодо занять фізичними вправами.

Заняття програми проходили на базі спортивної зали Мелітопольського коледжу Таврійського державного агротехнологічного університету з 11.30 по суботах. Участь у заняттях курсу взяли 25 осіб – всі жінки. Це посадовці, що працюють в державних установах, працівники підприємств та організацій м. Мелітополя, пенсіонерки, безробітні. Впродовж занять кількість учасників групи постійно зростала. За запитом учасників програми заняття було вирішено додатково проводити два рази на тиждень – у суботу та вівторок. По вівторках заняття проходили на базі приміщення Простору для дітей, сім’ї та молоді БФ «Посмішка дитини» в центральному міському парку культури та відпочинку імені Горького.

Тренерка Наталя Кравець ставила перед собою мету через спілкування зі своїм тілом дати можливість учасникам зрозуміти свою душу, зрозуміти себе, а розуміючи (приймаючи) себе – зрозуміти і прийняти навколишній світ і визначити своє місце в цьому складному світі.

Проведене анкетування підтвердило, що заняття були корисними та цілком виправдали очікування, але більшість учасників зазначили, що курс дуже короткостроковий. Учасникам дуже сподобався індивідуальний підхід та дбайливе ставлення тренера до кожного, можливість виконання вправ кожному в своєму темпі. Рівень організаційної підготовки учасники оцінили на відмінно.

Курс занять групи «Здоров’я без ліків» відбувся в рамках проекту «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих» – інструмент реалізації концепції «місто, що навчається». Проект завершено, але можливість продовжити заняття у зацікавлених осіб є – новостворена громадська спілка «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих «Перший» може стати ініціатором та організатором набору нової групи та початку діяльності курсу «Здоров’я без ліків» вже з нового року. Тож, чекаємо на ваші заявки.