Комп’ютерна грамотність для дорослих в фокусі діяльності центру освіти дорослих

З 2 жовтня по 20 листопада 2018 року на базі Мелітопольської міської бібліотеки ім. М. Горького тренер ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» Однорог Тетяна проводила заняття навчального курсу «Комп’ютерна грамотність».

Життя сучасної людини майже не можливо уявити собі без комп’ютера та інтернету. І, якщо молодь з легкістю засвоює та використовує нові технології, люди більш старшого віку відчувають деякі труднощі в цьому. Саме задля подолання цих труднощів та навчання дорослих людей основам користування комп’ютером та мережею інтернет було розроблено навчальний курс «Комп’ютерна грамотність» в обсязі 30 годин.

Учасниками навчальних занять стали дорослі люди віком від 40 до 79 років, які є відвідувачами Територіального центру соціального обслуговування, членами Мелітопольського міського товариства людей з інвалідністю та співробітники дитячого та юнацького клубу «Буревісник».

Програма була розрахована на слухачів, які не вміють працювати з комп’ютером або мають лише базові навички. Навчальний курс складався з двох блоків: базові навички користування комп’ютером та ресурси і можливості мережі інтернет.

Формування базових навичок користування комп’ютером передбачало навчання використання миші, вивчення призначення клавіш клавіатури, засвоєння основ роботи з вікнами, файлами та папками.

Під час вивчення можливостей та ресурсів мережі інтернет учасники курсів засвоїли роботу в браузері, зареєстрували Google-акаунти, навчились користуватися електронною поштою та соціальними мережами, вивчали онлайн сервіси та послуги, що надаються владою та бізнесом, засвоїли особливості спілкування в різних месенджерах.

Навчальний курс проводився в рамках проекту «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих» – інструмент реалізації концепції «місто, що навчається» впроваджується в місті Мелітополі та Мелітопольському районі за підтримки DVV International Ukraine та сприяння Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.