Центр освіти дорослих “Перший” на допомогу працівникам місцевого самоврядування: віднайти баланс між академічними знаннями та практичними вміннями

28 та 30 листопада 2018 року Громадська організація «Українська асоціація міст, що навчаються» провела два інтенсивні дні разом з учасниками курсу «Основи проектного менеджменту в місцевому самоврядуванні».

Вибір такої освітньої програми під завершення реалізації в місті Мелітополі та Мелітопольському районі проекту «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих» – інструмент реалізації концепції «місто, що навчається» зовсім не випадковий. Саме проектний менеджмент дає змогу знайти баланс між академічними знаннями та практичними вміннями, а інноваційний розвиток будь-якої організації забезпечується використанням принципово нових прогресивних технологій, новітніми організаційними і управлінськими рішеннями в своїй діяльності.

Ще під час реалізації проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який  ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» впроваджувала в Мелітопольському районі разом з Центральною районною бібліотекою протягом 2017-2018 років, від представників новостворених ОТГ та сільських рад Мелітопольського району до організації надійшов запит на проведення освітнього курсу з проектного менеджменту.

Завдяки співпраці з Мелітопольською районною радою для участі у навчальному курсі було запрошено працівників органів місцевого самоврядування з п’яти сільських рад, однієї ОТГ та організацій районної ради. Тренерами курсу виступили заступник голови ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» Наталя Іванова та тренер Тетяна Однорог. Учасники мали дуже різний рівень володіння знаннями та практичними навичками з проектного менеджменту, тому більшість завдань курсу було організовано у вигляді групової роботи, де більш обізнані учасники мали змогу допомагати та ділитися власним досвідом з новачками цієї справи.

За визначенням більшості учасників після насичених двох навчальних днів вони змогли скласти певну систему уявлень про основи управління проектами. Також в анкетах зворотного зв’язку учасники зазначили, що і надалі  будуть продовжувати вдосконалювати свої проектні навички, в тому числі і за допомогою участі у наступних курсах, що будуть організовані Центром освіти дорослих «Перший».