Перезавантаження 3.0 – готуємось до нового етапу реалізації проекту ПУЛЬС

Громадська організація «Українська асоціація міст, що навчаються» в тандемі з Мелітопольською центральною районною бібліотекою вже втретє пройшли конкурсний відбір на участь у Проекті USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», що впроваджується Асоціацією міст України у партнерстві з Міжнародною організацією IREX.

Протягом двох днів, 27-28 лютого 2019 року, в Києві проходив Всеукраїнський тренінг для грантерів проекту ПУЛЬС «ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ 3.0». Цього року учасниками стали 150 представників бібліотек та громадських організацій з 71 громади у 17 областях України, що вже у найближчий час проводитимуть у своїх громадах інформаційні заходи з залучення громадян до реформи децентралізації.

Громадську організацію «Українська асоціація міст, що навчаються» на заході представляла тренер Тетяна Однорог, Мелітопольську центральну районну бібліотеку – її молодий очільник-ентузіаст Ганна Бондаренко.

На тренінгу учасники здобули необхідні навички з фасилітації та веденню комунікацій у громаді, роботи з молоддю, співпраці з владою, залучення ЗМІ та впровадження новітніх технологій задля обміну досвідом між ОТГ. Під керівництвом досвідчених експертів з питань децентралізації  проведено тренінги, зустрічі, навчання, обмін досвідом, цікаві знайомства, поради, отримані унікальні матеріали,  що стане в нагоді при плануванні роботи в проекті на місцях!

Умовами проекту передбачена командна робота бібліотек та громадських організацій задля інформування населення щодо впровадження реформи децентралізації, налагодження співпраці влади, громадськості та ЗМІ. На тренінгах отримано корисний досвід щодо налагодження комунікаційних зв’язків, взаємодії в громаді на всіх рівнях, діалогів та обговорень, висвітлення процесу децентралізації, залучення грантових коштів, розробки та реалізації проектів у громадах, підвищення соціальної активності.

Крім навчання, представники 71 громади мали можливість поспілкуватися з фахівцями Асоціації міст України, Міністерства культури України, обговорювали сучасні проблеми бібліотек, реформи в різних сферах життя, вчилися налагоджувати контакти, висвітлювати свою роботу  з адвокації бібліотек, посиленню ролі бібліотекаря, його активної діяльності та залучення громадян до  суспільного життя.

Цей тренінг був гарною можливістю отримати нових партнерів, зустрітися з вже наявними, з якими вже ведеться спілкування, обмін думками, спогадами, планами на майбутнє, що неодмінно допоможе в роботі з покращення якості життя громади.

Проект “Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)” реалізується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).