Відбудова Громади, що навчається в партнерському колі

21 березня в одному з найкращих «освітніх маяків» Мелітополя – в приміщенні Smart Room Мелітопольського міського краєзнавчого музею громадська організація «Українська асоціація міст, що навчаються» зібрала своїх надійних партнерів – провайдерів освітніх послуг для дорослих, щоб за допомогою нового додатку до гри «Світ Громад» побудувати Громаду, що навчається. Тренером цього сеансу виступила Майстер гри «Світ Громад», тренер ГО «УАМН» Тетяна Однорог.

Ще відтоді як в жовтні минулого року відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво в сфері освіти впродовж життя ГО «УАМН», яка виступила його ініціатором, намагається створювати можливості для зустрічей та обміну досвідом між представниками громадянського суспільства. Наприкінці минулого року відбулося спільне підбиття підсумків року, вже цього року відбувалися спільні заходи з планування подальшої роботи з практичної реалізації в місті концепції «місто, що навчається» і ось сьогодні було вирішено за допомогою ігрофікації спрогнозувати дії наших мешканців громади та їх роль у побудові Громади, що навчається за ігровим сценарієм.

Серед учасників гри були й ті, хто грає вперше, а також й більш досвідчені гравці та, навіть, ще один Майстер гри «Світ Громад». Більшість гравців були знайомі між собою, але дехто бачився вперше, що зовсім не завадило швидкому налагодженню за столом сприятливої та, можна сказати, «драйвової» атмосфери. Гравці з азартом взялися до справи. Тренер вирішила проводити ознайомлення з правилами гри майже відразу в ігровому процесі, щоб події у майбутній «Громаді, що навчається» розгорталися жвавіше.

Щоб краще протестувати новий додаток, обирати ролі було вирішено не тільки випадковим способом, а й за бажанням – досвідчені гравці мали змогу  приміряти на себе ті нові ігрові ролі, яких не було в попередніх версіях ігрового сценарію. Так членами уявної громади стали чиновниця, ветеранка АТО, проповідниця, підприємиця, пенсіонерка та жінка з інвалідністю. Одразу ж на першому раунді обрання мера постале питання щодо можливого переобрання мера на другий та далі терміни – за столом виявився юрист з 15-річним досвідом та вчителька правознавства, які запропонували зробити умови гри більше наближеними до реалій нашої національної політичної ситуації – визначити, що мера можна переобирати лише на два терміни поспіль. І в подальшій грі колеги-правниці допомагали переосмислювати деякі правила гри у відповідності до наших реальних правових норм, що було додатковим бонусом цієї гри.

Ще була одна цікава особливість саме такого ігрового складу гравців в тому, що серед учасників були представники трьох поколінь дорослих, і можна було спостерігати як по-різному люди реагують на ті чи інші життєві обставини.

Учасники гри гідно оцінили новий додаток гри «Світ Громад» – Громада, що навчається, а особливо те, що в ній закладено формування принципу навчання впродовж життя.