Мотивація до дії: гра «Світ Громад» як інструмент формування ключових компетенцій учнівської молоді

13 квітня голова члени Громадської організації «Українська асоціація міст, що навчаються» взяли участь в освітньому форумі – афілійованій (не)конференції mini-EdCamp Melitopol «Школа на старті. Мотивація до дії» у Мелітопольській загальноосвітній школі I-III ступенів №8 Мелітопольської міської ради Запорізької області.

В заході взяли участь педагоги із різних куточків України, експерти у сфері освіти, громадські організації, батьки, ЗМІ. (всього близько 200 учасників). Формат EdCamp є шостим у світовому рейтингу найбільш інноваційних освітніх організацій. EdCamp Ukraine – це спільнота відповідального вчительства, яка на відміну від неефективної системи сучасної освіти пропонує інноваційну модель професійного зростання вчительства, мотивує педагогів на реалізацію реформи в освіті.

Метою конференції є консолідація освітян, забезпечення відвертої розмови про довіру суспільства до освіти, побудову партнерських відносин між школою та батьками, учителями та учнями, учнями та батьками, школою та громадськими організаціями.

Заступник голови ГО «УАМН» Наталя Іванова брала участь у (не)конференції як учасник і мала змогу відвідати три освітні експертні сесіях (перелік яких був доволі великий та дуже професійний), практично попрацювати, взяти участь у арт-студіях, та, звичайно ж, поспілкуватися з колегами за філіжанкою гарячої кави.

Тренер ГО «УАМН», Голова правління Громадської спілки «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих «Перший», майстер гри «Світ Громад» ІІ рівня Тетяна Однорог була запрошена до участі у (не)конференції mini-EdCamp Melitopol у якості експерти з освітньою сесією «Світ Громад» як інструмент формування ключових компетенцій учнів». На власній сесії вона поділилася з представниками педагогічної спільноти досвідом роботи ГО «УАМН» щодо практичної реалізації концепції «місто, що навчається», про створення Центру освіти дорослих як інструменту впровадження освіти впродовж життя та освіти дорослих зокрема, а також розкрила можливості застосування гри-симулятора «Світ Громад» у формуванні життєвих навичок учнівської молоді.

На (не)конференції педагоги розширюють світогляд. Ця подія – справжня знахідка для тих, хто хоче бути цікавим тим, кого навчає, використовувати найкращі освітні практики і готувати дітей до Життя, а не лише до іспитів. Це була чудова можливість зустрітися з людьми, яким не байдуже, як буде розвиватись система освіти в Україні, хто щиро мріє зробити внесок у розвиток української освіти. Рух EdCamp не зупиняється і вже 7-9 липня у Харкові відбудеться П’ята національна (не)конференція EdCamp Ukraine 2019.

Дякуємо організаторам (не)конференції директору школи Олені Заменягре та всьому шкільному колективу (адже було відразу помітно, що задіяні були всі-всі-всі) за те, що надали чудову можливість для власного професійного зростання та презентації свого досвіду! Пам’ятаймо: ми – агенти змін!