Освіта дорослих на допомогу побудові стратегій кар’єрного розвитку

Одним із завдань Громадської спілки «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих «Перший», що була заснована громадською організацією «Українська асоціація міст, що навчаються», є розвиток та вдосконалення системи освіти дорослих в регіоні (професійної зокрема) та сприяння підвищенню конкурентоспроможності населення на сучасному ринку праці.

З березня 2019 року в Запорізькій області розпочалася реалізація заходів Проекту «Подолання наслідків конфлікту, пілотний проект з відновлення та розбудови спроможностей» («Перспектива», “Бізнес-платформа”), який втілюється в містах Запоріжжя, Мелітополь, Бердянськ, Енергодар, Токмак. Він покликаний пом’якшити наслідки вимушеного переїзду внутрішньо переміщених осіб, адаптації після повернення комбатантів (ветеранів АТО), надати підтримку членам їхніх сімей та іншим особам, хто не може на рівних конкурувати на ринку праці. Проект втілюється відповідно до Угоди між Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України, Запорізькою обласною державною адміністрацією та Аналітичним центром “СВ-Платформа” у Запорізькому регіоні. Фінансування проектних заходів здійснюється за рахунок гранту Світового банку.

В рамках проекту передбачено низку освітніх заходів – курси професійного навчання для отримання нової професії або підвищення кваліфікації, семінари, тренінги, майстер-класи та консультації з розвитку кар’єри та започаткування і розвитку власного бізнесу.

З 16 по 20 травня заступником голови громадської організації «Українська асоціація міст, що навчаються» Наталею Івановою та головою правління Громадської спілки «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих «Перший» Тетяною Однорог проведено цикл профконсультаційних майстер-класів «Стратегії кар’єрного розвитку» для учнів Мелітопольського вищого професійного училища в рамках реалізації в місті Мелітополі зазначеного проекту.

Програмою майстер-класів було передбачено ознайомлення з особливостями сучасного ринку праці, розгляд джерел вакансій, побудова власної стратегії пошуку роботи, розглянуто засади успішного проходження співбесіди та написання дієвого резюме. Також учасники отримали практичні знання і навички ефективного слухання, постановки правильних запитань, опанування себе під час співбесіди, навичок самопрезентації та публічного виступу.

Віримо, що результат не змусить себе довго чекати, і до ділового світу Мелітополя приєднаються нові вмотивовані кваліфіковані робітники, здатні до саморозвитку та самовдосконалення.

Також проектом передбачені тренінги з розвитку бізнесу, які 22 травня Тетяна Однорог провела на базі Товариства людей з інвалідністю та Мелітопольського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. До заходів, окрім постійних відвідувачів цих організацій активно приєдналися безробітні, які наразі перебувають на обліку у Мелітопольському міськрайонному центрі зайнятості.

Протестувати власні ідеї для створення бізнесу, вивчити основи бізнес-планування, познайомитися з законодавчими вимогами до діяльності підприємців та шляхами реалізації власного професійного та особистісного потенціалу мали змогу більше 60 представників вразливих верств населення міста. У підсумку окрім нових знань – цікаві знайомства, натхнення на втілення власних ідей та мотивація для подальшого навчання.