Презентація освітніх можливостей гри «Світ Громад» на Фестивалі освітніх інновацій «Освітній хайп»

8 червня заступник голови громадської організації «Українська асоціація міст, що навчаються» Наталя Іванова та голова Громадської спілки «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих «Перший» Тетяна Однорог взяли участь у масштабній інноваційній події – півфіналі проекту «Відкривай Україну», що відбувся в Мелітополі у форматі Фестивалю освітніх інновацій «Освітній хайп» на базі Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного з презентацією освітніх можливостей соціальної гри-симулятора «Світ Громад».

Цей захід став однією з головних освітніх подій регіону, на яку приїхали 27 шкільних команд, щоб презентувати свої проекти та позмагатися за перемогу і потрапити у фінал Всеукраїнського проекту «Відкривай Україну». Всіх учасників чекало багато цікавих активностей: майстер-класи, інтерактиви, панельні дискусії.

Окрім основних заходів цього дня – Пітчингу команд проектів школярів-півфіналістів освітнього проекту “Відкривай Україну” та їх презентацій, де серед 27 команд було визначено переможців Запорізької області, була організована локація “Експозиції та активності освітніх ініціатив регіону”, де у всіх дорослих та юних учасників заходу була можливість познайомитися з цікавими та не нудними, але доволі серйозними освітніми ініціативами. Саме тут розташувався стіл з набором гри «Світ Громад».

Майстер гри «Світ Громад» ІІ рівня, спів розробник тематичного додатку гри «Громада, що навчається» Тетяна Однорог для всіх зацікавлених надавала можливість на практиці спробувати засвоїти основні правила гри та відчути себе справжніми творцями змін у власних громадах. Учні та їх старші наставники з цікавістю долучались до побудови «Громади щасливих людей», вправно проводили місцеві вибори, допомагали обраному «меру» приймати важливі рішення, будувати комунальні об’єкти, справно сплачувати податки, поповнювати бюджет громади від доходів власних приватних об’єктів – жити повноцінним життям активних громадян.

Впевнені, що багато команд учасників зрозуміли ефективність такого інструменту громадянської освіти як гра-симулятор «Світ Громад», та сподіваємось стануть частіше застосовувати його в освітньому процесі в своїх школах.